روزمره

سویه هائی از مراد دوران

تنگ است مرا هر هفت فلک / چون میرود او در پیرهنم   "مولوی"

 

 

 

1-      دورانی است که به گفته ی مارکس بین رشد و آگاهی نیروهای مولد و مناسبات موجود تولید، شکل مالکیت، و قدرت و حاکمیت سیاسی آن تضاد بوجود آمده است. عطش مناسبات نوین، سازمان ها، نهادها، کالبدها و موازین و موازنه ی تازه ای که به مضامین دین، اقتصاد، اجتماع، فرهنگ، علم، هنر و... بپردازد و برای وضع موجود آلترناتیو مترقی تر و کامل تر آنهم به شکلی واقعی و تحقق پذیر عرضه کند، به خوبی احساس می شود.

2-      در این دوران، نه از راه ریاکاری و یا نفی، و نه از راه تسکین موقت یا بها دادن به دردی صرفا جسمانی، که روح الله خمینی بر تمامی رنج هایش چیره می شود تا به سبب نیروی اصالت طبع یا فطرت خویش و از راه شناخت درآید و به دردی دست یابد که ما را ملزم می کند که به عمق وجودمان رخنه کنیم. تقابل رنج و شفا برای آقا روح الله تقابلی آنتاگونیستی نیست که شفا به دست نمی آید مگر از سوی کرانه ی رنج. او از مبدأ فاقد ایمان به ساختاری بود که رنج ها را گویا تحمل می کرد. او خود حق می داد که زندگی را بهتر بشناسد چون بسیار اتفاق افتاده است که هر آن، آن را از دست بدهد.

3-      حالا آقا روح الله تو فقط یک حکم داری: پاک باش... اگر که زندگی اجتماعی بر حسب ذات خود زندگی پراتیکی است، کلیه ی اسراری که نظریه را به مکاشفات رازگون بدل می کند، حل عقلانی خود را در پراتیک انسانی و درک این پراتیک می یابد. پراتیک آقا روح الله برساخته ی و سازنده ی اتیک و تاکتیک اوست. هیاهوی بازار عمل در جهان رازگون مفاهیم و احکام آقا روح الله فرو   می نشیند و نظریه نیز در عمل وی پاک جلوه گر می شود.

 

 

 

/ 4 نظر / 29 بازدید
گروه نویسندگان

بنام خدا. در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر راه اندازی کرسیهای نظریه پردازی و آزاداندیشی به صحنه آمده ایم .امید است با لینک کردن پایگاهها و ارتباط با مرکز، ما را یاری نمایید.

گروه نویسندگان

بنام خدا. در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر راه اندازی کرسیهای نظریه پردازی و آزاداندیشی به صحنه آمده ایم .امید است با لینک کردن پایگاهها و ارتباط با مرکز، ما را یاری نمایید.

مريم

سلام خوبي ؟ وبلاگ بسيار خوبي داري اگه موافق باشي با هم تبادل لينک کنيم ؟ اگه موافقي منو با عنوان کسب درآمد از اينترنت لينک کن سپس منو تو نظرات با خبر کن تا منم سريع لينکت کنم !

غریب دوست

آیا به دنبال راه حلی ساده و عملی برای افزایش آمار وبلاگ یا وبسایت خود هستید؟ آیا به دنبال راه حلی ساده و عملی برای افزایش فروش محصولات خود دارید ؟ آیا از گران بودن قیمت تبلیغات یا فرستادن ایمیل تبلیغاتی خسته شده اید؟ در این مجموعه آموزشی به طرز کاملا عملی به شما یاد میدهیم : 1- چگونه پیج رنکمان را در گوگل بسیار سریع به 10 برسانیم . 2- چگونه بدون ارسال هیچ مطلبی در وبلاگ یا سایتمان روزانه بالغ بر 10000 بازدید کننده داشته باشیم. 3- چگونه بینندگان سایتمان را مجبور بدیدن تبلیغات خودمان و خرید محصولاتمان بکنیم و انگیزه آنها را بتحریک در بیاوریم. 4- چگونه بدون داشتن هیچ لیست ایمیلی شخصی افراد !!! سرور اصلی یاهو را مجبور به ارسال ایمیل تبلیغاتی INBOX ی كنیم 5- چگونه ده ها میلیون ایمیل را مطعلق به ایرانیان را جمع آوری کنیم و آنها را مجبور به دادن ایمیلشان بما بکنیم. بجای اینکه هزاران و میلیونها تومان برای تبلیغ سایت یا محصول خود به سایتهای پر بازدید بپردازی فقط مبلغ بسیار ناچیزی برای خرید این بسته آموزشی صرف کرده و جلوی ضرر و زیان را بگیرید. >>>> http://cdmc.mihanblog.com/post/534 <<&lt